Řemeslná dílna Jaroslav Zajíček - design a výroba

Nábytek

Navrhuji a vyrábím nábytek do interiérů i exteriérů s nadčasovým designem. Můj styl se zakládá na třech základních principech, kterými se řídím nejen při autorské tvorbě ale i při zakázkové kovovýrobě.

 

JEDNODUCHOST TVARU 

Mám rád jednoduchý tvar, který se léty stává nadčasovým. Tvary, které jsou v čistých liniích a vzájemně vyvažují celkový vzhled. Nábytek většinou tvoří kovaná platforma s přiznaným kovářským zpracováním v kombinaci s dalším přírodním materiálem jako je dřevo, sklo či kůže. Nábytek tak získává originální, umělecké, kvalitní zpracování s vysokou užitou hodnotou.

FUNKČNOST

Samotný návrh podřizuji prioritně funkčnosti. Je pro mě velmi důležité, aby funkčnost předmětu v byla harmonicky vyvážena s estetickým vnímáním. Funkčnost umocňuje v interiéru pocit pohodlí a spolehlivosti. Kde jinde bychom se měli cítit pohodlně a být obklopeni předměty, které nás uklidňují či motivují.

 

KVALITNÍ MATERIÁL A PEČLIVÉ ZPRACOVÁNÍ

Kvalitní materiál, spoje, povrchová úprava patří mezi nejdéle zvažované kroky při celém procesu výroby, neboť právě na nich závisí celková životnost nábytku. Rád pracuji s jakýmkoliv dřevem, které roste či rostlo v našich zeměpisných šířkách. Spoje jsou záměrně někdy pohyblivé, aby umocnily dynamiku předmětu.

 

Navrhuji a vyrábím

 

Designový nábytek do značkových prodejen            Designové lavice, židle a křesla

Solitérní nábytkové doplňky                                          Designové podnože 

Knihovny, postele                                                              Jídelní a konferenční stolky

 

knihovna s kovaným podstavcem konferencni stul postel s kovanou kontrukci