Řemeslná dílna Jaroslav Zajíček - design a výroba

Úvod

Kovářství v podobě užitého umění se věnuji od roku 1985. Nejčasněji kombinuji přírodní materiály jako je dřevo, kůže po skleněné fragmenty. Věnuji se autorskému ztvárnění nejen kovaných solitérů do interiéru i exteriéru. Vyrábím kované či ocelové konstrukce kombinované s dalšími materiály. Vytvářím to, co je užitečné a funkční. Výrobkům dávám pravý význam a správné využití. V průběhu let se má specializace rozšířila do dalších souvisejících oborů řemesla, které dotvářely konečnou podobu díla.
židle

 

 

 

 

 

 

MOJE IDEA

Používám a zpracovávám nejen nový materiál, ale i již kdysi   sloužící věci, které v sobě nesou odkaz starých řemeslníků.     Hledám ideální poměr funkčnosti a estetiky, a jakmile ho       naleznu nebo se maximálně přiblížím, splnil jsem smysl díla. Preferuji tvořit tak, aby v díle zůstala taková přidaná hodnota, kterou její majitel bude považovat za část sama sebe. Respektuji vlastnosti jednotlivých materiálů a akceptuji proces stárnutí, který v přírodě patří mezi to nejpřirozenější. Každá zakázka, na které pracuji je pro mě osobitá a něčím výjimečná.

Vše kolem nás se v čase proměňuje jako mi samotní, a proto respektuji vlastnosti přírodních materiálů a podtrhuji jejich přirozené stárnutí.

 

PROCES TVORBY

    • Vhodně zvolený poměr a kombinace materiálu
    • Kvalitní řemeslné zpracování
    • Důraz na zasazení do kompozice okolního prostředí 

 

Kované výrobky kolem vás se proměňují v čase a stávají se součástí vašeho domova.